Ознака: Богдана Родиќ

Сцена

Еве како Анастасија Ражнатовиќ ја коментира бремената снаа и доаѓањето на внучето

Анастасија Ражнатовиќ, ќерка на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, со нетрпение чека да стане тетка бидејќи нејзината снаа и братот Вељко очекуваат син. Анастасија откри дека Богдана воопшто нема барања како […]

Сцена

Цеца и Богдана кога ќе дознаат зошто полицијата е пред нивниот дом ќе полудат

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил прикачи фотографија на која речиси неговите следбеници бурно реагираа. Имено тој пред нивниот двор пред семејната куќа на Дедиње забележал полициски […]

Сцена

Богдана Родиќ се омажи богато, но кога ќе видите како живеат нејзините сестри се ќе ви стане јасно- овие фотографии ќе ви го поматат умот

Снаата на Цеца Богдана Родиќ и сопруга на боксерот Вељко Ражнатовиќ медиумите често ја опишуваат како една од најубавите сопруги на познатите мажи во Србија. Но таа не е единствена […]

Сцена

Богдана пристигна во родниот дом- овој скапоцен детаљ на нејзината глава ниту Цеца го немаше на нејзината свадба

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го жени синот Вељко Ражнатовиќ со неговата избраничка Богдана Родиќ. Младиот пар штом дозна дека очекува принова веднаш закажаа свадба, а истото го направија пред големиот […]

Сцена

Снаата на Цеца не мирува иако е бремена- кога ќе видите каква машина вози

Пред неколку денови јавноста дозна за подновата во семејството на пејачката Цеца Ражнатовиќ. Имено нејзиниот син и снаа кој ќе се венчаат на 24 ноември го очекуваат своето прво дете. […]

Сцена

Вељко ќе се жени во униформата на Аркан, а тоа што ќе го носи Богдана нема никого да остави рамнодушен

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ за еден месец ќе стапнат на лудиот камен, па на големо ја подготвуваат свадбата, која ќе се одвива според старите обичаи. Како што открива извор […]