Ознака: Богдан Илиевски

Вести

Давидовиќ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ ја презел командата од МВР на 27 април

Адвокатот на обвинетиот Александар Василевски Нинџа, чија одбрана денеска на судењето за 27 април откри нови моменти за тоа како бил организиран упадот во Собранието,  Звонко Давидовиќ рече дека по […]

Вести

Илиевски до Богоевски: Кога постоела проценка за ризик, зошто не го изведовте државниот удар во 2 попладне?

Богдан Илиевски еден од иницијаторите на „За заедничка Македонија“ и Павле Богоевски, актуелен пратеник од СДС и активист во Шарената револуција повторно ги соочуваат аргументите во дебатната емисија „Само вистина“ […]

Вести

Илиевски: Немам ни гребаница, нека не се секира никој

Богдан Илиевски од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ синоќа доживеал сообраќајна несреќа. Илиевски, вели дека е добар и се прашува од каде толкава омраза мислејќи на функционерот од СДСМ кој […]

Вести

Илиевски: Продолжуваме повеќе, на повеќе фронтови, со уште поголема енергија– за заедничка Македонија

Од денеска зголемуваме интензитет односно поле на кое се бориме. Досега беше само улицата, од утре и официјално и Судот, напиша на својот Фејсбук профил еден од членовите на Граѓанската […]

Вести

„За заедничка Македонија“ денеска на дискусија за идните чекори: Сигурно е дека битката за правда и вистина продолжува, нашиот отпор е наша должност

Граѓаните на Република Македонија веќе 76 дена преку протести и разни други активности го искажуваат својот револт од обидот да се протурка платформа од туѓа држава, која директно удира по […]

Вести

Илиевски: Нашата битка е битка за заедничка Македонија

Седумдесет и петти ден големо браво за сите. Одамна нè отпишаа, ама многу дни покажавме дека сме посилни, поистрајни и поупорни, бидејќи нашата битка е вистинска, немаме потреба ништо да […]

Вести

Илиевски: На 12- ти мај 2009 и 2014 Иванов положи заклетва како претседател- претседателе, бранете ги интересите на граѓаните и Уставот

На 12-ти мај 2009 Ѓорге Иванов стапува на функцијата претседател на Република Македонија, на 12-ти мај 2014, Иванов го започнува својот втор мандат како претседател на Република Македонија. на 12-ти […]

Вести

Илиевски: Имаме енергија и мотив за понатаму, ќе дојде ден кога некој сериозно ќе одговара за се што и прави на Македонија

Некој да кажеше на првиот ден дека ќе броиме 74-ти и дека имаме енергија, сила, волја, мотив за понатаму можеби ќе му се насмеевте, истакна од пред Собранието на Република […]