Ознака: богородица

Вести

Владата донесе одлука, се отвараат границите

На последната седница пред истекувањето на вонредната состојба, владата донесе Протокол за непречен транзит на странски државјани низ територијата на Македонија, одобри барањата за помош на фирми и донесе уредби […]

Живот

„Боже мој, во чии раце е судбината моја“: Прекрасна молитва која е добро да ја знаете

„Боже мој, во чии раце е судбината моја“: Прекрасна молитва која е добро да ја знаете. Понекогаш е потешко човек да се ослободи од лошите мисли отколку од лошите навики. […]

Македонија

Колони возила на граничниот премин „Богородица“

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања […]

Вести Македонија

На Богородица и Табановце се чека од 15 до 30 минути

На граничните премини Богородица и Табановце се чека од 15 до 30 минути, додека на другите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата. […]

Вести Македонија

Викендот на крај, на Табановце и Богородица се чека околу 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничниот премини Табановце за влез и излез од државата се […]

Вести Македонија

На “Богородица“ се чека околу половина час

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничниот премин “Богородица“ се чека 15 до 30 минути. Како што информира АМСМ, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања […]