Ознака: Бодрум

Свет

Кај Бодрум потона брод со мигранти, девет лица исчезнати

Во близина на турскиот град Бодрум во Егејско Море  потонал брод со мигрант. Девет лица се водат како исчезнати, а турската крајбрежна стража соопштила дека 31 од мигрантите биле спасени. Спасувачката […]

Вести Свет

Бодрум: Улиците претворени во езера и надојдени реки

Турското одморалиште Бодрум во југозападниот дел на провинцијата Мугла вчера беше зафатено од град и поројни дождови. Надојдените води ги несоа автомобилите како да се детски играчки и целосно го […]