Ознака: боемска

Вести

Мицковски повикан во полициска станица за случајот „Боемска“

Мицковски повикан во полициска станица за случајот „Боемска“ Мицковски иако поканет, како што потврдија и од МВР, не се одзвал на поканата на ПС Центар. -Од страна на МВР на лицето […]

Вести

СОВЕТНИКОТ НА ЧУЛЕВ ПРИЗНА ДЕКА СЕДЕЛ СО МИЦКОСКИ ВО КАФЕАНАТА ВО ДЕБАР МААЛО

Во телефонски разговор за „ТВ24“, поранешниот шеф на УБК и сега советник на Наќе Чулев – Љупчо Андоновски, потврди дека на 3 јуни бил во друштво на Христијан Мицкоски во затворениот дел во „Винотека“. И […]

Вести

Полицијата сепак ги обезбедила снимките од Боемска од синојќа

Полицијата сепак ги обезбедила снимките од Боемска од синојќа Јавното обвинителство извести дека синоќа издале барање за обезбедување на потребните податоци – видеозаписи од надзорни камери за настанот на улицата […]