Ознака: божикни пост

Вести

Почнува божикниот пост: Трае 40 дена, прочитајте што треба да јадат верниците секој ден

За православните христијански верници кои се водат според јулијанскиот календар денеска почнува шестнеделниот божикен пост. Постот ќе трае 40 дена, односно до Божик, 7 јануари, денот на раѓањето на Исус […]