Ознака: бока јуниорс

Меѓународен фудбал

Бјанки се врати во Бока Јуниорс

Раководството на Бока Јуниорс, реши на тренерската функција да го врати легендарниот Карлос Бјанки. „Тој ја прифати понудата и повторно ќе биде тренер на Бока. Тоа е голема радост, најтрофејниот […]