Ознака: боксер

Сцена

Боксер го продава шампионскиот појас за да му купи подарок на синот за Божиќ

Британскиот боксер Рони Кларк го изложи на продажба на eBay, шампионски појас. Тој претходно го освоил европскиот шампионски појас во верзијата ИБФ – втора полулесна категорија. Почетната цена на појасот […]

Останати спортови

Скандал пред почетокот на Олимписките игри во Рио: Боксер силувал две собарки

Мароканскиот боксер Хасан Сада уапсен е во Рио де Жанеиро поради сомневање дека се обидел да силува две жени.Полицијата соопшти дека Мароканецот ги силувал двете жени кои работеле како собарки […]