Ознака: бокс

Спорт

Поранешен европски шампион од Италија во бокс ја загуби битката со КОРОНАВИРУСОТ

Поранешен европски шампион од Италија во бокс ја загуби битката со КОРОНАВИРУСОТ На 61-годишна возраст, Ангело Ротоли почина во Бергамо, еден од најтешко најпогодените градови во оваа епидемија, а за […]

Видео

Кога не оди коцката, среќата место по апаратот ,,удри една шлаканица на себе‘‘, може ќе тргне(видео)

Луѓето кои играат игри на среќа, некои од нив имаат чудни навики. Во прашање е празноверие, односно дали ако се направи нешто ќе тргне работата, среќата на подобро. Бидејќи се […]

Видео Останати спортови Спорт

10 најдобри нокаути на Тајсон

Еден од најдобрите боксери на сите времиња. По избор на овој спортски канал споени се неговите десет најдобри нокаути. Мајкл Џерард „Мајк“ Тајсон, исто познат и како Малик Абдул Азис, […]

Занимливости

Луда мајка: И во 9-от месец од бременоста таа не се откажува од боксот!

Луда мајка е вистински пример дека и бремените жени можат да се борат во рингот и покрај тоа што се бремени.  Една сопственичка на боксерска сала во Мелбурн стана вистински […]

Сцена

Ќерката на Али ја објавила последната фотка од легендата и порака која ќе ве разнежни

Ќерката на неодамн апочинатиот најдобар  боксер на светот, Хана Али, редовно објавува фотографии од својот татко.Така неодамна ги објавила и  последните фотографии од својот се уште непрежален татко. Таа за […]

Останати спортови

Почина Мухамед Али, најдобриот боксер на сите времиња

Али почина вчеравечер на 74-годишна возраст, по 32-годишна битка со Паркинсоновата болест.Поранешниот шампион во тешка категорија и најпознат спортист, почина во болница во Аризона, откако беше итно примен во четвртокот. […]

Останати спортови

Мухамед Али хоспитализиран

Легендарниот боксер Мухамед Али денеска бил префрлен во болница поради респираторни проблеми. Информацијата ја потврди неговото семејство.Али има 74 години, а првичните информации се дека и покрај проблемите, се наоѓа […]