Ознака: боледување

Македонија

Сопруга на вработен во СЈО го издала боледувањето на Јанева

Директорката на психијатриската болница во Негорци, Љуба Цилкова го издала боледувањето за специјалната обвинителка Катица Јанева, дознава Телма, а истите извори велат дека нејзиниот сопруг е вработен во СЈО. Вработените […]

Вести

Катица Јанева е на боледување

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на 16-ти јули отворила боледување, информираат од СЈО за „Фокус“. Обвинителката Јанева на 15 јули преку соопштение ја информираше јавноста дека поднесува оставка, се до […]

Живот

Како изгледа кога тато е болен, а како изгледа кога мама е болна?

Велат дека мажите многу потешко се справуваат со настинки и болести, па затоа денес прочитајте една хумористична споредба за тоа како изгледа кога жената ќе се разболи, а како мажот, […]

Сцена

Почина Синан Сакиќ

Популарниот пејач Синан Сакиќ ја загуби битката со болеста која ја водеше подолг период. Како што пишуваат српските медиуми пејачот почина на денот кога требало да му го соопштат датумот […]