Ознака: боливија

Контроверзни фајлови

ПОЧНА БУДЕЊЕТО: Боливија стана првата земја од Јужна Америка која ги затвори вратите на Ротшилдовите банки!

Боливија стана најновата земја која ги исфрли банките на Ротшилд од својата земја, а претседателот Ево Моралес најави дека Боливија повеќе нема да реагира на притисокот и финансиските уцени од […]

Занимливости

Чудо во Боливија: Скулптурата на Дева Марија пролеа солзи од крв-ВИДЕО

Уште едно чудо се случи во Боливија, откако минатата недела ненадејно скулптурата на Дева Марија „заплака“.Чудото се случи во мала црква во периферијата на земјата, каде свештениците останале без текст […]

Економија

Боливија национализираше уште една шпанска компанија

Претседателот на Боливија Ево Моралес национализираше уште еден шпански конголемрат кој што раководи со трите боливиски, што е трета шпанска компанија која боливиската влада ја национализираше во последните 10 месеци. […]