Ознака: болка

Живот

Ослободете се од болката во грбот, потребните намирници ги имате во вашата кујна

Болката во грбот е една од најстрашните, покрај онаа во забот и увото, бидејќи ја попречува нашата активност и желба за станување од кревет. Доколку и вие сте соочени со […]

Живот

Жестоките пцовки ја намалуваат болката

Традиционалните пцости, не оние помеките алтернативи, туку оние пожестоките, ја зголемуваат издржливоста на болка, и тоа до една третина, објави „Мирор”. Група научници предводени од психологот Ричард Стивенс од Кил […]

Живот

Кога заминува некој драг, не боли смртта, туку боли се она што доаѓа потоа…

Кога заминува некој драг, не боли смртта, туку боли се’ она што доаѓа потоа. Боли празнината, која никогаш нема да биде пополнета…Боли неможноста уште нешто да се направи за него. […]

Сцена

Зорица скршена од болка

Додека сеуште е во црно и не може да се опорави од смртта на својот пријател, кум и соработник Шабан Шаулиќ, Зорица Брунцлик дожива голема трагедија која и го докрши […]

Живот

Открила прост трик со кој за неколку минути се преполовила нејзината болка од мигрена која траела 12 часа

Елизабет Хејс својот лек за неподнослива главоболка го сподели на Фејсбук. Додека таа имала мигрена, болката достигнувала неиздржливо ниво и лековите кои ги користела не ѝ помагале. Првата реакција ѝ […]

Сцена

Скршен од болка пристигна во болница: Братот на Дарко Лазиќ откри дали ќе му биде ампутирана ногата на пејачот

Дарко Лазиќ вчера е опериран во болницата во Земун, а ноќта по операцијата пројде без поголеми компликации. Во болницата утрово стигнаа братот Драган, мајката Бранка како и пријателите на пејачот.  […]

Живот

Со овие 10 чекори победете ја болката во грбот!

Повеќето болки во грбот настануваат кога нервите или мускулите се изложени на стрес или ако дошло до повреда на дискот. Понекогаш анатомска причина за болка не постои но непријатноста сепак се […]

Живот

Запрете ја болката во забот БРЗО И ЛЕСНО без да одите на стоматолог!

Забоболката знае да донесе многу нервози и ретко кој може да ја поднесе.Заболените заби болат кога се смеете или муртите, кога јадете или пиете, кога ја мрдате главата во било […]

Живот

Вечерала во ресторан и почувствувала ужасна болка: Погледнала под масата и…

Во еден ресторан во  Фредериксбург  во Тексас Рејчл Мурик имала  се само не мирна  вечера со своето семејство. Таа во  еден  момент почувствувала убод, сличен како  на оса, но кога  […]

Живот

Вечерала во ресторан и почувствувала ужасна болка: Погледнала под масата и…

Во еден ресторан во  Фредериксбург  во Тексас Рејчл Мурик имала  се само не мирна  вечера со своето семејство. Таа во  еден  момент почувствувала убод, сличен како  на оса, но кога  […]

Живот

Оваа течност сите ја имате во својот дом, ставете ја во уво 60 секунди и болката ќе исчезне за миг

Многумина грешат кога ги чистат ушите и ушната школка бидејќи ушниот восок вцушност не би требало да се остранува. Можеби изгледа нехигиенски, но неговото формирање е приорден процес за заштита на […]