Ознака: болницата во Струга

Живот

Заради морбили затворено хируршкото одделение во болницата во Струга

Епидемијата на морбили не само што не стивнува туку почна и да ги затвора болниците во државава. Во хируршкото одделение во Општата болница Струга се заболени 16 насто од вработените, […]