Ознака: Болница Козле

Вести

Филипче: Доколку болничките капацитети се пополнат ќе се отвори оддел во болницата во Козле

Нема потреба од нови рестриктивни мерки во однос на оние што ги предложи Комисијата за заразни болести минатата недела повеќе од четири лица по 22 часот, да нема собири со […]

Вести

Скопје убедливо со најмногу активни случаи, Ковид-центар и болницата Козле

Бројот на позитивни на коронавирусот во државава се искачи на 5106, а досега починаа 238 лица, откако вчера беа регистрирани 101 нов случај на КОВИД-19, од направени 776 тестирања и […]

Вести Македонија

Пожар во детската болница во Козле

Пожарот кој утрово ја зафати детската болницата за белодробни заболувања во скопско Козле во Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје бил пријавен во 09:15 часот, а изгаснат е околу 12 […]