Ознака: бомба

Вести

Мицкоски ги исклучи осумте пратеници за „предавство на партијата и државата“, но сепак тајно со нив соработувал потоа

Мицкоски ги исклучи осумте пратеници за „предавство на партијата и државата“, но сепак тајно со нив соработувал потоа Денеска се појавија на Јутјуб мошне сериозни разговори кои го компромитираат Мицковски […]

Вести

Нови „бомби“ на интернет: овој пат за Мицкоски и Кичеец

Нови „бомби“ на интернет: овој пат за Мицкоски и Кичеец. На Јутјуб каналот (Facts and Figures) се појавија четири аудиоснимки. Подолу можете да ги чуете. Според содржината на разговорите, се добива […]

Црна хроника

Вработен во тетовскиот затвор нашол бомба до колата

Вработен во тетовскиот затвор нашол бомба до колата Во полицијата во Тетово, Г.А.(30) од Тетово, вработен во КПУ „Тетово” во Тетово вчера во 10 часот пријавил дека на просторот во […]

Вести

Пред настапот на Цеца вчера во центарот на Прилеп подметната бомба

Бомбата е пронајдена на терасата од кафулето „Кафе ин“ ,гостите веднаш биле евакуирани а тој дел од чаршијата затворен од страна на полицијата, објавува Канал 5. Во ова кафуле недела […]

Балкан

По дојава за бомба паника на белградскиот аеродром “Никола Тесла“

Заради дојава дека има бомба во авионот на германската компанија “Луфтханза“ утрово на белградскиот аеродром “Никола Тесла“ дошло до паника, а биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот. Како што […]

Македонија

Бомба во центарот на Прилеп, за среќа неексплодирана

Околу 12 часот пред кафуле во строгиот центарот на Прилеп под столица е поставена или фрлена се уште неексплодирана рачна бомба. Кашикарата, наводно, со изваден сигурносен осигурач подготвена во секој […]