Ознака: бомби

Црна хроника

Пронајдени бомби во кумановско Лопате

На 05.10.2020 во 16.45 часот било пријавено дека на стариот пат кон с.Лопате, кумановско, биле пронајдени пет бомби-кашикари како и две рамки за автоматска пушка(завиткани во најлонска кеса), кои најверојатно […]

Вести

Нови „бомби“ на интернет: овој пат за Мицкоски и Кичеец

Нови „бомби“ на интернет: овој пат за Мицкоски и Кичеец. На Јутјуб каналот (Facts and Figures) се појавија четири аудиоснимки. Подолу можете да ги чуете. Според содржината на разговорите, се добива […]

Вести

Откриено како бил убиен рибарот -„БОМБИ“ ЗА „МОНСТРУМ“: Се слушаат гласовите на Јанакиески, Камчев, Нада Груевска –

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ на судијата Огнен Ставрев му даде документ, овластување кое го потпишал јавниот обвинител Љубомир Јовески со кој тој ја овластува […]

Издвојуваме

Добро за Мерцедесот на Грујо се слушнавме ,а за овој на Заеви?

Јавноста сигурно веке е уморна од натписите за Мерцедесот на Груевски. Се водеа судски рочишта и дознавме сите дека е платен со пари од Министерството  за Внатрешни работи на Македонија […]

Издвојуваме

Џабе солзи Горде, снимале се, а ти беше Министер за Внатрешни Работи

Во понеделник пресуда за раздвоената постапка за набавката на „мерцедесот“, против ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска. Таа со плачење раскажа дека судскиот совет во експесен период ја завршува постапката, […]

Вести Македонија

Мијалков бара целосно читање

На судењето за „Трезор“ обвинителството изведува материјални докази за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање, а одбраната бара доказите да бидат […]

Вести Македонија

„Тенк“ за Јанкуловска продолжува

Во Кривичниот суд  продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство кој се однесува за набавката на луксузниот […]

Избор на уредникот

На Гордана Јанкуловска и е ускратено правото на перзумција на невиност? Се зафркавате, она не го нарачуваше мерцедесот?

Гордана Јанкуловска бара да се смени Кацарска .Причина за изземањето на Кацарска е мислење донесено на 27 август од Комисијата за заштита од дискриминација со кое се заклучува дека судот […]