Ознака: БОРЕЦ

Видео Занимливости

Овој дечко е пример и вистински борец дека никогаш во животот не треба да се откажувате и дека ништо не е тешко (видео)

Позитив на денот е овој дечко кој и покрај неговиот инвалидитет дава се од себе да биде корисен дел од општеството, а и за себе. Многу од нас при најмал […]

Uncategorized

Борец: Марина Туцаковиќ објави загрижувачка фотографија

Марина Туцаковиќ веќе со месеци се бори против лоша болест, а неа ниту во еден момент не ја напушти оптимизмот за оздравување. Тоа познатиот текстописец го покажа преку својот Инстаграм […]

Ракомет

Вардар со победа над Борец ја потврди 11-та шампионска титула

Ракометарите на новиот европски првак Вардар со победата постигната попалднево во Велес против Борец ја освоија 11.та титула шампион на Македонија.Во последниот натпревар од 10.коло од плеј офот Вардар победи […]