Ознака: борис новковиќ

Сцена

Борис Новковиќ демантира дека се разведува, ова е вистината за односот со убавата Ирис

По написите на медиумите дека се разведува од неговата сопруга Ирис Волф, која е 25 години помлада, се огласи и пејачот Борис Новковиќ. Тој на Фејсбук објасни дека не се […]

Сцена

Новковиќ чека дете од девојката која е помлада од него 27 години

Борис Новковиќ (50) чека дете со доста помладата манекенка Ирис Волф (23). -Тој најубав и најплеменит подарок на љубовта и двајцата навистина вистински го сакавме и благодарни сме што тоа […]

Сцена

Борис Новковиќ откри која е Тамара од истоимената песна

Многумина сигурно не ја знаеле приказната која се крие зад еден од најголемите хитови на Борис Новковиќ „Тамара“, песната за која, веројатно, верувале дека името Тамара само случајно се нашло […]