Ознака: Борис Трајковски

Вести

16 години од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски

Со положување венци на гробот и на спомен обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски денеска ќе биде одбележана 16-годишнината од неговата смрт. Од владината прес-служба информираа дека министерот […]

Живот Издвојуваме Магазин

Карпошани се обраќаат до градоначалникот Богоев Свадба направи,фати се за работа!

Карпошани се обраќаат до градоначалникот Богоев Свадба направи,фати се за работа! Депонија кај салата Борис Трајковски секојдневно добива полош и полош изглед.Смрдеата веќе се чуствува од далеку. Дивата депонија ќе […]

Сцена

Ќерката на Борис Трајковски порасна во вистинска убавица

Нема човек што не се сеќава на македонскиот претседател Борис Трајковски кој беше миленик на целата нација. Трајковски животот трагично го загуби во авионска несреќа на 26 февруари 2004-та година, […]

Вести

Што би рекол Борис Трајковски за штетниот договор, кој велеше дека во Европа не се влегува без идентитет и без достоинство?

Оваа година целиот свет ќе го слави 70 годишниот јубилеј од донесувањето на Универзалната декларација на човековите права. За правата запишани во таа Универзална декларација се бореа и Илинденците, и […]

Вести

Одбележани 13 години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Со положување цвеќе и оддавање почит пред споменикот на поранешниот претседател на Република Македонија Борис Трајковски денеска беа одбележани 13 години од авионската несреќа кај Ротимље во близина на Мостар […]

Вести

Петнаесет години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор

Денеска се одбележуваат 15 години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, со кој се стави крај на воениот конфликт во Македонија во 2001 година и се постави рамка за меѓуетнички […]

Издвојуваме

Изнајми велосипед- ајде да возиме заедно!

Спортскиот Центар БOРИС ТРАЈКОВСКИ е институција која што секојдневно години наназад заедно со граѓаните ја гради довербата и е во функција на граѓаните, од најмалите, до највозрасните.За таа цел ние […]

Вести

Денеска се навршуваат 60 години од раѓањето на претседателот Трајковски

Денеска се навршуваат 60 години од раѓањето на трагично загинатиот претседател на Република Македонија, Борис Трајковски.По тој повод  на гробот на претседателот во Алејата на великаните на градските гробишта Бутел […]