Ознака: борис џонсон

Сцена

Џонсон: Епидемиолошката состојба значително ќе се подобри на пролет

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека очекува епидемиолошката состојба да не биде лесна во следните неколку месеци, но дека работите ќе изгледаат сосема поинаку на пролет. Џонсон рече дека знае […]

Вести

Борис Џонсон добил кислород, но не е на респиратор

Нема промени во здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, изјавија двајца извори, блиски до шефот на британската Влада, откако синоќа тој беше преместен на Одделот за интензивна нега во […]

Вести

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен е на интензивна нега

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен на интензивна нега Дејли Маил пренесува дека состојбата на британскиот премиер се влошила. Истовремено се засилија повиците за тој да ја предаде власта […]

Вести

ИТНО: Борис Џонсон е во болница, ставен e на апарати за вентилација

ИТНО: Борис Џонсон е во болница, ставен e на апарати за вентилација Медиумите во Британија јавија за оваа итна вест вечерва. Откако десет дена не му се подобри состојбата, тој […]

Вести

Свршеница на Борис Џонсон се пожали на болест со симптоми на Корона

Свршеница на Борис Џонсон со симптоми на Корона. Свршеницата на Борис Џонсон, премиер на Англија, која е бремена, имала симптоми на коронавирус. Кери Симондс последните седум дена ги поминала во […]

Вести

Меркел нема КОРОНА, негативна повеќе пати на тестовите

Меркел нема КОРОНА, негативна повеќе пати на тестовите Ангела Меркел може да здивне откако и третиот едноподруго тест покажа негативен резултат на коронавирус. По примерот на Борис Џонсон и таа […]

Вести

Нацрн ден досега во Британија, 260 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ

Нацрн ден досега во Бротанија, 260 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ Со новите 260 починати бројката сега изнесува 1019. Додека бројката на утврдени заразени е над 17000. Според статистиката досега се […]

Вести

Борис Џонсон на мета на критики за непримена на мерки за заштита од КОРОНА ВИРУСОТ

Борис Џонсон на мета на критики за непримена на мерки за заштита од КОРОНА ВИРУСОТ Британскиот премиер Борис Џонсон се најде на мета на критики на интернет, порталите и социјалните […]