Ознака: Борко Ристовски

Ракомет

„Среќно момци, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА“ – порака од Борко Ристовски

Борко Ристовски не е во националниот тим на Светското првенство 2021 во Египет. Но, тој испрати поддршка за своите колеги од репрезентацијата пред денешниот прв натпревар со Шведска. „Среќно момци, […]

Ракомет

Борко Ристовски до Шилегов и Макрадули – Скопје се гуши вие се играте!

Веројатно го изнервирало тоа што Шилегов си игра игрици а Макрадули беше снимен како спие, па реагираше жестокото нашиот виден спортист Борко Ристовски. Проследете го неговиот статус кој предизвика многу […]

Сцена

Борко Ристовски се ожени

Репрезентативниот ракометен голман и чувар на мрежата на „Барселона“ конечно се ожени со Николина, која набрзо треба да го роди нивното прво дете, синот Душан.Убавата кумановка Николина – Нина, која е во […]

Сцена

Борко ја запроси Николина

Македонските ракометари в четврток заминуваат за Загреб, па деновите во Скопје се одбројуваат, затоа Борко Ристовски се потруди да ги искористи максимално.Голманот на македонската ракометна репрезентација ја побарал својата девојка […]