Ознака: борова шума

Вести

Пожар во Пехчево, гори борова шума

Попладнево избувна пожар кај месноста Ормане во Пехчево, покрај регионалниот пат Делчево-Пехчево, кој поради сувата трева и силниот ветар се заканува да уништи големи површини борова шума.Според информацијата на директорот […]