Ознака: Борусија Дортмунд

Вести

Бартра денеска ќе биде подложен на мал хирушки зафат по повредата во експлозијата

Фудбалерот на Борусија Дортмунд Марк Бартра кој доби исеченици на раката по експлозијата во близина на автобусот со фудбалерите на Борусија Дортмунд, се чувствува добро, но тешко дека денес ќе […]

Вести

Експлозија покрај автобусот на Борусија Дортмунд пред натпреварот во ЛШ, еден фудбалер со повреди пренесен во болница

„Имаше инцидент пред пристигнувањето на нашиот автобус. Една личност е повредена. Фудбалерите се безбедни. Нема опасност на стадионот. Ќе следат дополнителни информации“ – објави Борусија Дортмунд во своето соопштениеГерманските медиуми […]

Меѓународен фудбал

Јувентус испрати понуда за Левандовски

Борусија Дортмунд потврди дека екипата на Јувентус испратила понуда за ангажман на Роберт Левандовски. Роберт Левандовски во јануарки би можел да го напушти тимот на Борусија Дортмунд, на година дена […]