Ознака: борча

Црна хроника

Семејна трагедија во Србија

Според неофицијална информација двајца сопружници на 54 и 55-годишна возраст заедно скокнале од покрив на зграда во градба во Борча. Како причина за трагедијата, како што изјавуваат соседите, се наведува […]

Сцена

Пронајден е убиецот на Јелена. Полицајците шокирани – „долго немавме ваков случај во праксата“

Убиецот на пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ е идентификуван и полицијата знае кој на 2. април ја убил пејачката на насипот Црвенка во Борча.Како што српскиот премиер Александар Вучиќ изјави при […]

Сцена

Очевидецот кој го уништи исказот на Зоран: Сопругот не се оддели од Јелена кај рампата, туку…

Лаза Поповиќ е пензионер од Црвенка кој кобната сабота кога е брутално убиена Јелена Марјановиќ, на 2. април, околу 15:50 часот забележал жена маж и дете како заедно трчаат во […]

Балкан

СЕМЕЈСТВОТО ЗАВИЕНО ВО ЦРНО: Ова е детето кое падна во пекарска мешалка

Петгодишниот Душан Н. настрада во неделата во белградската населба Борча кога падна во мешалица за леб во сѐ уште неотворената пекара „Николиќ МДО“.Трагедијата се случила пред очите на неговата осумгодишна […]

Црна хроника

СРЕЌЕН ДЕН ПРЕРАСНАЛ ВО ТРАГЕДИЈА: Петгодишно дете го сомлела пекарска мешалка!

Петгодишно момче починало вечерва во страшна несреќа која се случила со белградската населба Борча, пишуваат српските медиуми.Детето починало во 20:05 часот, во пекарница која се подготвувала за утрешно свечено отворање. Како […]

Сцена

НА ОВА СЕ ЧЕКАШЕ: Прозборе малата Јана, еве што кажа за ноќта кога исчезна нејзината мајка

-Тато тргна ја бара и почна да ја довикува. Јас се уплашив бидејќи не можев да го стигнам….Јана Марјановиќ, петгодишната ќерката на монструозно убиената Јелена Марјановиќ од Борча, ѝ рекла […]