Ознака: борче стамов

Вести

Одлуките кои ги носи Мицковски и неговите органи не се легитимни

Одлуките кои ги носи Мицковски и неговите органи не се легитимни Новиот статут на ВМРО ДПМНЕ не е правосилен, тврди група партиски членови која бара вонреден конгрес и смена на […]

Вести

Широк фронт и многу познати имиња во иницијативата за смена на Мицковски и свикување на конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Широк фронт и многу познати имиња во иницијативата за смена на Мицковски и свикување на конгрес на ВМРО-ДПМНЕ Интегралниот текст од денешната иницијатива прочитајте го тука: Побарана одговорност од Мицковски […]

Вести

Стамов најави значајни проекти за општина Дојран

Граѓаните на општина Дојран, најдобро ги знаат благодетите од работата на владата и градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ. Нашите дела буквално ја препородија општината, и го вратија животот во Дојран, истакна кандидатот за […]

Вести

Стамов: Придружете се на мојот план за Дојран

Градоначалникот на Дојран, Борче Стамов, на локалните избори следниот месец по втор пат ќе ја побара довербата од граѓаните во неговата општина.Тој преку Фејсбук видео денеска побара поддршка од Дојранци […]

Вести

Да се доведе браната Паљурци на работ на егзистенција е израз на неодговорноста и неспособноста на владата на СДСМ

Градоначалникот на Дојран, Борче Стамов на денешната панел дискусија истакна дека мештаните најдобро знаат за ситуацијата во Дојран и оти кога на власт е ВМРО-ДПМНЕ во градот има инвестиции, кои […]

Вести

ФОТО: Погледнете каква вилица има рибата од Дојранско Езеро!

Дел од медиумите објавија дека повеќе рибари што ловат во Дојранско Езеро биле каснати од непозната риба, за која биле уверени дека е пирана, опасна риба што живее во јужноамериканските […]

Вести

Стамов: Некој води хајка против Дојран

Градоначалникот на општина Дојран, Борче Стамов, реагира на натписите дека во Дојранското Езеро има пирани кои искасале риболовци.Тој вели дека станува збор за хајка која се прави против градот уште […]

Локална самоуправа

Општина Дојран петти ден им помага на жителите од поплавените подрачја

Општина Дојран, преку механизација и работници на ЈПКД Комуналец-полин, се вклучи во хуманата акција за чистење на последиците од невремето во населеното место Стајковци.Според најавата на градоначалникот Борче Стамов, волонтерите […]