Ознака: бостон

Издвојуваме

Аматерско видео од престрелката на полицијата и терористите во Бостон

На интернет се појави аматерско видео од престрелката помеѓу полицијата и осомничените за терорисичкиот напад во Бостон. На снимката се гледаат неколку автомобили за кои се претпоставува дека се полициски […]

Вести

Фотографии на осомничените за нападот во Бостон

Фотографиите на двајцата мажи осомничени за нападите во Бостон беа ставени на веб страната на ФБИ. Федералната полиција објави фотографии и видео снимки на двајцата осомничени во атентатот извршен за […]

Црна хроника

Потресна љубовна приказна од терористичкиот напад во Бостон

После  трагичната смрт на осумгодушното момче, уште една потресна приказна од Бостонскот маратон. Во продолжение може да ја видите потресната фотографија каде момче ја гушка својата мртва девојка која била […]

Кошарка

Лејкерси го растурија Бостон

Кошаркарите на ЛА Лејкерс го декларираа Бостон со 113:99 во најголемото дерби во НБА лигата. Лејкерси со оваа победа на најдобар начин се простија од починатиот сопственик Џери Бас.Двајт Хауард […]

Кошарка

НБА: Денвер го победи Бостон

По денот пауза поради одржувањето на „Ол Стар“ викендот, продолжија возбудувањата во НБА лигата. Во ноќта помеѓу вторникот и средата на програмата без девет натпревари.Дербито се одигра во Денвер, каде […]