Ознака: ботокс

Сцена

Од ботоксот и естетските корекции си го уништи лицето: Силвестер Сталоне не личи на себе

Силвестер Сталоне (74) последниве години ја шокираше јавноста со лицето, кое го уништи со ботокс и други естетски процедури. Неговите обожаватели истакнуваат дека Сталоне ја наследил опсесијата со пластични корекции […]

Нега и убавина

Сè што треба да знаете за ботоксот

Во светот на убавината, ботоксот започнал да се користи пред скоро 2 децении, кога офталмологот Џин Картертер, која лекувала страбизам, забележала дека по нанесувањето на ботулински токсин, се измазнуваат брчките […]

Сцена

Лицето го испегла со ботокс, но нозете ја издаваат: Беше најзгодна, позираше за Плејбој, а денес изгледа ВАКА

Иако таа сè уште изгледа феноменална за својата возраст, актерката Мелани Грифит предизвикала негодување во јавноста со новите фотографии. Мелани со години беше една од најубавите и најзгодни актерки во […]

Сцена

Попуштил ботоксот или годините си го прават своето: Изгледот на Северина ги шокираше сите

Пејачката Северина Којиќ (46) се појавила на премиерата на првата хрватска комедија од иднината „Последниот Србин во Хрватска“ во придружба на својот сопруг, Игор Којиќ (31). Сопружниците инаку имаат помали […]

Сцена

Била зависник од ботокс, а сега изгледа подобро од некогаш

Австралиската актерка Никол Кидман едно време била опседната со естетските операции. Таа честопати беше критикувана од страна на обожавателите поради нејзиниот изглед на лицето кои постојано ѝ порачуваа да престане […]

Сцена

Таа беше најубавата жена во Холивуд, но поради премногу ботокс никој повеќе не сака да снима филмови со неа!

Кариерата на Мег Рајан триумфираше благодарејќи на романтичните комедии како што се “French Kiss”, “Kate & Leopold”, “You’ve Got Mail”. Глумицата изненадно исчезна, бидејќи знаеше колку Холивуд е суров кон […]

Сцена

Долго време негираше за естетските зафати – Пејачката претерала со ботокс

Пејачката Никол Шерцингер (40) веќе долго време важи за една од најпосакуваните жени на светот, меѓутоа новите фотографии покажуваат дека и таа разочара со истото како и многу други славни […]

Занимливости

Хорор: Направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли

Таа има повеќе од 250 илјади следбеници на социјалната мрежа “Instagram” и неодамна го привлече вниманието на многумина, бидејќи сака да личи на Анџелина Џоли.И дали Иран Сара Табар успеа […]

Сцена

Никој не ги примети големите гради: Ќерката на Гоца Божиновска ги зголеми усните

Никој не ги забележа нејзините бујни гради, во предност беа нејзините усни кој обожавателите добро ги запазиле. Јелена Вучковиќ го привлече вниманието со тоа што ги зголемила своите усни.   […]

Живот

Без ботокс: Природна маска која ќе ја подмлади Вашата кожа

Ботоксот е популарна метода за елиминирање на брчките, но истата носи и одредени ризици.Затоа, без болка и страв дека Вашето лице ќе изгледа деформирано, испробајте ја оваа алтернативна метода која […]

Љубов и секс

Дали сте спремни да почувствувате? Еве точно како БОТОКСОТ може да го подобри вашиот секс!

По читањето на овој текст, веруваме дека ќе бидете во големо искушение да се решите за овој зафат.До сега бевме навикнати на вбризгувањето ботокс за намалување на брчките и за […]