Ознака: ботокс

Занимливости

Хорор: Направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли

Таа има повеќе од 250 илјади следбеници на социјалната мрежа “Instagram” и неодамна го привлече вниманието на многумина, бидејќи сака да личи на Анџелина Џоли.И дали Иран Сара Табар успеа […]

Сцена

Никој не ги примети големите гради: Ќерката на Гоца Божиновска ги зголеми усните

Никој не ги забележа нејзините бујни гради, во предност беа нејзините усни кој обожавателите добро ги запазиле. Јелена Вучковиќ го привлече вниманието со тоа што ги зголемила своите усни.   […]

Живот

Без ботокс: Природна маска која ќе ја подмлади Вашата кожа

Ботоксот е популарна метода за елиминирање на брчките, но истата носи и одредени ризици.Затоа, без болка и страв дека Вашето лице ќе изгледа деформирано, испробајте ја оваа алтернативна метода која […]

Љубов и секс

Дали сте спремни да почувствувате? Еве точно како БОТОКСОТ може да го подобри вашиот секс!

По читањето на овој текст, веруваме дека ќе бидете во големо искушение да се решите за овој зафат.До сега бевме навикнати на вбризгувањето ботокс за намалување на брчките и за […]

Живот

Потрошил повеќе од 2 милиони денари за да личи на Бекам, а резултатот е трагичен!

Тој има свој идол и  не штедел ниту  денар, бидејќи сакал да изгледа идентичноДејвид Бекам е дефинитивно машки  секс симбол во последните децении и многу мажи  се труделе што повеќе […]

Занимливости

Страсните покераши користат ботокс за подобро блефирање

  Не знаеме дали е лудост или не, ама еве ботоксот доби и друга намена освен онаа за да изгледате помладо. Имено Американците најдоа друга, попрактична примена на ботоксот.Покерашите ширум […]

Занимливости

Вградете ботокс во лицето ако сакате да бидете беспрекорен покер играч

Естетски хирург во Њујорк неодамна воведе програм за вградување на ботокс и фацијални дополнувања за да им помогне на луѓето кои играат покер да сокријат било каква емоција која на […]