Ознака: Бојан Јовановски – Боки 13

Вести

Бојан Јовановски – Боки 13 отстранет од судница

По неколку предупредувања дека го нарушува текот на судењето судијката Софче Гаврилова-Ефремова, го отстрани од судница првообвинетиот Бојан Јовановски-13. Оваа одлука на судијката Гаврилова Ефремова на денешното рочиште за случајот […]

Вести

„Рекет“ продолжува утре, ќе се изнесуваат материјални докази

Со изнесување на материјални докази, утре продолжува главната расправа за предметот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Денеска во судот […]

Вести

МИЛИОН И ПОЛ ЕВРА СИ ДОБИЛ ПОКЛОН, ЗАРЕМ ТРЕБА УШТЕ, МУ СЕ УФРЛИ РУСКОВСКА НА БОКИ 13 ПРИ ИСПРАШУВАЊЕТО НА СВЕДОКОТ АНА КАМЧЕВА

Во продолжение на денешното сведочење во „Рекет“ на Ана Камчева, сопруга на Орце Камчев, првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 ѝ поставуваше директни прашања. „Дали се сеќавате што ми зборувавте при нашите […]

Вести

И Јанева молчела како Боки 13, барала увид во доказите

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи […]

Вести

Ѓилас со тужба за српски „Курир“ кој тврди дека и тој се офајдил од парите од „Рекет“

Српскиот портал „Курир“, продолжувајќи го серијалот манипулативни написи за случајот „Рекет“ вчера (19.08.2019) објави текст со сензационалистички наслов испишан со големи букви: „ОТКРИВАМЕ КОЈ СЕ ОФАЈДИЛ ОД АФЕРАТА „РЕКЕТ“: Боки […]