Ознака: бојкот

Вести Политички партии

Ни СДС да ме храни, ни ДПМНЕ да ме брани. Бојкот… Постери се појавија во Битола

Се оживотворуваат најцрните сценарија на корумпираните политички елити. Народот како што се чини се самоорганизира за целосен БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ… Денеска низ цела Битола се излепени пораки, кои повикуваат на […]

Вести

Драган Данев, Даниела Рангелова, Митко Јанчев, Крсто Јовановски и Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ гласаа на референдумот

Драган Данев, Даниела Рангелова, Митко Јанчев, Крсто Јовановски и Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ гласаа на референдумот. Ова е потврдено од истражувачот од Центарот за европска стратегија „Евротинк“, Андреја Стојковски. Па сепак […]

Вести

Катастрофално ниска излезност: ДИК објави податоци за излезноста до 18:30 часот

До 18:30 часот, на референдумот излегле да гласаат само 34,09 % oд избирачите во Македонија. Ова се податоците од 84.83% пристигнати места. Последните бројки, пласирани официјално, од Државната изборна комисија, […]

Вести

Од мобилни регистрирани на СДСМ се праќаат пораки на вмровци да излезат?

Во моментов се случува скандал, открива Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Неговата прес-конференција, ја пренесуваме во целост: Во текот на вчерашниот и денешниот ден се испраќаат и смс пораки од телефонскиот […]

Избор на уредникот Издвојуваме Мислења

Доста веќе со наметнати лажни величини!

Мене ми замеруваат зошто Мицкоски го пишувам професоре,некои и во коментари! Затоа што Мицкоски не може со месеци да разбере дека не е професор аналитичар како многумина,кои кажале став па […]

Uncategorized

Едниот “протестен” од Штип, другиот за промена на името во центарот на Скопје! 

Два марша утре! Едниот “протестен” од Штип, другиот за промена на името во центарот на Скопје! И саатницата на двата е тука некаде! На “протестниот” во Штип ќе слушнеме како народот […]

Издвојуваме

На референдум ќе им го покажеме средниот прст!

Мишко Ристевски наша позната јавна личност денеска во свој статус го сумираше сентиментот на Македонците, токму во време кога сме омилена дестинација на „којЌеСтигне“. Колку повеќе доаѓаат шефови на екс […]

Избор на уредникот

Мисев: Македонија, мала држава на Балканот каде Канцеларката доаѓа да ти ја зема машкоста!

Пред да стане атмосферата претоксична (ако веќе не е) убаво е да се каже збор два за референдумот и зошто НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГЛАСА. Јасно е едно… не можеме […]

Избор на уредникот

Има сериозна разлика помеѓу гласање против на референдумот и БОЈКОТИРАЊЕ. Проследете ги аргументите

Господа сеачи на магла (како од власта така и оние кои глумат прагматична и фиктивна опозиција) и правото на бојкот е демократско право. Додека не почнала кампањата на власта (бидејќи […]

Вести

Партијата на Самка Ибраимовски ги повика Ромите да бојкотираат бидејќи СДСМ ги дискредитира!

Се растурија пред да се соберат. Така некако би можел да се опише јаловиот обид на „чадорот“ преку црпковци како Заев да ја руши вољата на народот. На едно место […]