Ознака: брада

Живот

Жените “лудуваат“ по мажи со брада, дознајте зошто е тоа така!

Во последниве години, брадата стана тренд и еден од најпосакуваните украси на лицето на мажите. Една од причините зошто е ова вака е бидејќи на машкото лице му дава дополнителна […]

Занимливости

Се избричил за прв пат после 10 години и ја шокирал неговата сопруга која никогаш не го видела без брада

Додека многу во карантинот пуштаат брада, професионалниот модел и амбасадор за производи на нега на брада Карлос Коста го направи сосема спротивното, тој ја избричи брадата за прв пат после […]

Живот

Мажите кои имаат брада треба да го знаат овој загрижувачки факт

  Мажите кои имаат брада треба да го знаат овој загрижувачки факт Анализите покажале дека многу повеќе бактерии има во брадата на мажите во споредба со крзното на кучињата. Тестирањето […]

Занимливости

Пристигнаа новогодишни светилки за бради

Доколку помисливте дека се потрошени сите идеи со кои Новата година може да биде уште помагична, подобра и интересна, сте се излажале бидејќи очигледно празниците се вечна инспирација. Оваа 2018 […]

Живот

После 20 години ја избричил брадата: Ни сопствената сопруга не можела да го препознае!

Џеф долги  години  ја негувал својата долга брада како  свој  заштитен знак. Но, на изненадување на својата сопруга лори, одлучил да ја избричи  и  повторно  да стане мажот во кој […]

Љубов и секс

Манијата не престанува: Зошто денешните жени полудеа по мажите со брада?

Порано мажот со брада беше симбол на мудрост, а научниците тврдат дека тој факт важи и денес. Иако често може да се слушне дека жените се жалат дека брадата на […]