Ознака: брак

Занимливости

Шест типови на мажи кои не се добар „материјал“ за брак

Можеби звучи грубо, но некои мажи се добар „материјал“ за брак, а некои не се. Во брачна заедница се бара верност, искреност, предаденост, подготвеност за компромиси и ставање себеси на […]

Сцена

Драгана Мирковиќ ја има тајната за совршен брак: „Со сопругот ниту еднаш се немаме скарано“

Со спектакуларниот настап на Копаоник пејачката Драгана Мирковиќ уште еднаш покажа зошто важи за една од најголемите музички ѕвезди во регионот. После концертот со кој ја воодушеви публиката, таа и […]

Живот

На која возраст жените потешко остануваат бремени?

Без оглед на возраста, сè повеќе парови се соочуваат со тешкотии за зачнување. Поради тоа расте притисокот идните мајки што порано да се соочат со предизвикот на раѓање дете. Притисокот […]

Сцена

Северина ја сподели радосната вест со сопругот- се појави без градник и со длабоко деколте прослави со Игор Којиќ

Хрватската пејачка Северина Којиќ преку својот Инстаграм профил не заборави на датумот од кога им се промени животот на неа и нејзиниот сопруг Игор Којиќ. Станува збор за нивната четврта […]

Љубов и секс

Брачните караници може да се решат со само една реченица

Терапевтката Ешли Инес смета дека по десет години брак, многу добро ги знае сите грди ситуации во кои брачните двојки може да се најдат. Кариера, деца, одговорности, хоби… се само […]

Живот

7 работи за бракот, кои доколку луѓето ги знаеја, 80% од разводите немаше да се случат

Секој сам го избира својот сопруг или сопруга. И покрај тоа, за да ја почувствувате вистинската љубов, треба да ја познавате личноста, да се се спријателите, а потоа да се […]

Живот

Што треба да прават мажите за среќен брак?

Ако сакате да создадете навистина здрава заедница, вашиот брачен партнер треба да биде подготвен маестрално да одигра одредени улоги во вашиот живот, на пример овие 5 наведени во текстот. Најдобар […]

Магазин

Стапи во на брак со мажот кој ќе им биде најдобар татко на твоите деца: Вирална објава на блогерка за бракот

Блогерка испрати моќна порака до младите луѓе за бракот и им порача на жените да не мислат само на себе кога избираат партнер, туку и да мислат и на нивните […]