Ознака: брак

Регион

Црквата не дозволува брак помеѓу Милијана и Милојко: Контроверзниот пар по осудите од јавноста, се соочи со други забрани

Милјана (21) и Милојко (74) од село Палатовиќ, контовезниот пар за кого зборува целиот регион закажаа венчавка на 7-ми септември, но и покрај тоа што имаат голема желба венчавка да […]

Живот

10 вистински приказни што објаснуваат зошто модерните жени не сакаат да стапат во брак

Многу луѓе веруваат дека сонот на секоја девојка е да го најде совршениот партнер, да се венчаат и да имаат долг и среќен живот. Но денес сè помалку и помалку […]

Живот

Најмногу бракови склучени во Литванија, најмалку во Словенија

Најмногу склучени бракови во Европа се во Литванија, а најмалку во Словенија, говорат податоците на Европската статистичка агенција објавени денеска, на денот кога во голем дел од светот се одбележува […]

Занимливости

Побарала развод по само три минути во брак

Брачна двојка покренала постапка за развод на брак по само три минути откако го кажале судбоносното ,,Да” . Причината за разводот е оправдана. Веднаш откако невестата се согласила и бракот […]

Занимливости

Девојка напишала: „Убава сум и барам богаташ“ – богат банкар убаво ја „спушти“

На портал за барање партнери една девојка напишала писмо дека идниот маж мора да заработува многу пари и објаснила зошто. Добила неочекуван одговор. „Младата и убава девојка“, како што самата […]

Сцена

Тајната на успешниот брак на Ешли: „Водете љубов почесто“

Најпознатата плус-сајз манекенка Ешли Греам (31) ја открила својата тајна за успешен брак. Таа е ѕвездата на насловната страница на американскиот магазин „El“, а во интервјуто зборувала за тоа како […]

Сцена

Се разведува најбогатиот човек на светот, по 25 години брак продолжуваат поинаку

Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“ и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак. Своја заедничка изјава објавија преку Твитер. – Одлучивме да се разведеме […]

Живот

Браковите стануваат посреќни со текот на времето

Социолошките, психолошките и емоционалните аспекти на бракот често се тема на истражувањата, а често немаат и оптимистични резултати. Но, ова истражување спроведено на Универзитетот Беркли дава навистина позитивна слика. Истражување: […]