Ознака: брак

Вести

Изненадување – Клинт Иствуд ги поддржува еднополовите бракови

Легендарниот американски актер и режисер Клинт Иствуд се придружи на поднесокот на 130-те умерени републиканци со кои се заговара легализација на истополовите бракови пред Врховниот суд на САД, пишува во […]

Занимливости

15 Работи кои мора да ги направите пред да стапите во брак

Најверојатно не сакаме да признаеме, но многу работи се менуваат по стапувањето во брак. Затоа направете ги овие 15 работи пред да стапнете на лудиот камен. 1. Пред брак, живејте […]

Занимливости

Кои хороскопски знаци да очекуваат брак оваа година?

Овновите ги очекува страсна љубовна авантура, Лавовите ќе уживаат првенствено во романтика, а Вагите следнава година брзо ќе се заљубат и веројатно ќе стапат во брак. Овен Немирните љубовни води […]