Ознака: Бранко Героски

Македонија

Героски ги советува госпоѓа Фрики и другар Кики што треба да сторат во следните 48 часа

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека тој не ги познава Фрики и Кики. Го разбирам потполно. Еве, сосема накусо, ќе се обидам да појаснам некои нешта, пишува Бранко Героски […]

Македонија

Претседателот Пендаровски го прими Бранко Героски

Денес претседателот Стево Пендаровски го прими новинарот Бранко Героски, по заканата за бањање во Вардар која ја добил. – Oсудувајќи секаков вид закани упатени до медиумите, Пендаровски порача дека новинарите […]

Македонија

Героски отиде во СДСМ, но не го пронајде обезбедувачот кој му се заканувал

Новинарот Бранко Героски, доскорешниот главен и одговорен уредник на „Слободен Печат“, како што најави синоќа, претпладнево пристигна во седиштето на СДСМ, но не го пронајде обезбедувачот на Бихаќка, извесен Борче […]

Македонија

Героски: Ако ова е слоганот на Стево, Заев ќе мора да стои до него и да го поправа “Северна, Северна“

Новинарот Бранко Героски го коментира слоганот со кој се промовира Стево Пендаровски како кандидат за претседател. -Ако ова е слоганот, ми се допаѓа… Ама Заев ќе стои до Стево и […]

Вести

Героски го смета Груевски за пречка за продажба на националните интереси

Едно од најударните пера на власта Бранко Героски, во неговата најнова колумна, „ Грујо во корпа, па после консензус за реформи!“ на неговиот портал „Плусинфо“ пишува дека СДСМ ќе ја […]

Вести

Старата оска Фрчкоски- Героски ставена во погон да ја испере двојазичноста

Двојазичноста, како и другите делови од Тиранската Платформа не се заборавени. Само што тие сега, заради бројчаната неможност да се смени Уставот, а уште повеќе заради поважната работа- промената на […]

Вести

Героски одушевен од Џафери и како тој го крши Уставот и Деловникот

Главниот медиумски стратег на СДСМ, Бранко героски е воодушевен од провокациите на Талат Џафери, кој од спикерското столче кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ провокаторски се обраќа на албански јазик зашто тие не […]