Ознака: Бранко Тричковски

Живот

“Тричковски го нема а? А, да го донесеме со комбе следниот пат?“, на шега прокоментира судијата

Денес во Кривичниот суд се одложи рочиштето “Бранко Тричковски против Тони Михајловски“ – актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во судницата дојдоа само обвинетиот Михајловски и неговиот адвокат, […]

Вести

Опозиционерот Тричковски навива против македонската ракометна репрезентација

  Ќе навивам против фудбалската репрезентација на Македонија! И против ракометната репрезентација, напиша Бранко Тричковски, новинарскиот перјаник на Зоран Заев и идеологот на СДСМ, на својот Фејсбук профил.    Инаку, […]

Вести

Тричковски продолжува со говорот на омраза: „Може ли Груевски да биде убиен“

Новинарот на СДСМ,  Бранко Тричковски продолжува со  говорот на омраза во својот последен текст и повикува на војна.Тричковски  во  последниот текст удри  по  членовите на ВМРО-  ДПМНЕ и  Никола Груевски. […]

Вести

Поддржувачи на СДСМ навиваат за смрт на Македонија

Сдсмовскиот новинар Бранко Тричковски објави статус на својот Фејсбук профил со наслов: Поради тоа што СДСМ не победи ќе навивам за смрт на Македонија.-Еве како јас ја сумирам стварноста! Официјалните […]

Вести

Мизеријата продолжува: Активистите на СДСМ и понатаму се потсмеваат со настраданите во поплавите

Членовите и активисти на опозициската СДСМ и претставници на таканaречената „Шарена револуција“ не престануваат да се потсмеваат со катастрофалното невреме кое гo зафати Скопје и ги понижуваат настраданите.Еден од активистите […]

Вести

Активистите на СДСМ продолжуваат со понижување на настраданите

Членовите и активисти на опозициската СДСМ продолжуваат да се потсмеваат со катастрофалното невреме кое ги зафати Скопје и ги понижуваат настраданите.Со недолични зборови и коментари, гласноговорниците на СДСМ само докажуваат […]

Вести

Додека Заев глуми солидарност, зад грбот на граѓаните договарал со Бугарите да плукаат по Македонија

Пред камерите на домашната јавност Зоран Заев глуми конструктивност и апелира на човечност и расчистување на состојбата на терен, а кога камерите ќе се угасат на сцена стапува деструктивноста на […]