Ознака: Бранко Црвенковски

Избор на уредникот Издвојуваме

Она кога те возат со денении. Има ли потреба од објаснување?

Она кога те возат со денении. Има ли потреба од објаснување? Ако забележите, со ова „лижавче“ Солана не „мафтал“ уште во 2009 година или повеќе од една деценија од сега…

Македонија

Средба, Заев и Црвенковски

Премиерот Зоран Заев вчера се сретна со поранешниот претседател Бранко Црвенковски. Тие двајцата разговарале околу иницијативата на Подгорочкиот клуб, да организира регионална конференција во Скопје, на тема „Проширувањето на ЕУ […]

Коментари

Мицкоски и Силјаноска помалку од 180.000 гласови на претседателските избори

Сведоци сме на најсултанскиот избор на кандидат за претседател од страна на Христијан Мицкоски лично и персонално. Во ВМРО-ДПМНЕ не постои слободна мисла и демократија со години, но и Груевски […]

Избор на уредникот

Силјановска: Кон неистомисленик, што барате на овој профил?

Силјановска: Кон неистомисленик, што барате на овој профил?, ова прашање следеше по заканата за кривичен прогон кон, замислете, неистомисленик. Ете така популарната поранешна министерка на Бранко Црвенковски ГОГА СОРОС, се […]

Коментари

Свиркач: Гога СОРОС ни се заканува со кривични за коментар на Фејсбук

Опаа, уште не станала кандидат а Гога СОРОС (Гордана Силјановска Давкова) си гази по социјалните мрежи. Ненавикната дека може некој да има и различно мислење, оти на предавања студентите им […]

Издвојуваме

Состав на Владата на Бранко Црвенковски, еден од министрите и е Гордана Силјановска Давкова

Бидејќи некој смета на кратко паметење и се труди да се „заташкаат“ работите, ПУЛС24 реши да ве потсети на составот на Владата на Бранко Црвенковски од 1992 година. Повозрасните се […]

Вести

„Република“: Еве за што се разговарало на средбата помеѓу Црвенковски и Заев!

Денес околу 10 часот во канцеларијата на Бранко Црвенковки се одржала средба, за што на денешниот настап лидерот на СДСМ Заев одби да коментира.Добро упатени извори велат дека причината заради […]

Вести

СДСМ со изборни ветувања како на фамозниот „15 септември“

Црпнатиот балист Зоран Заев го копира својот политички ментор, Бранко Црвенковски со изборни ветувања како на фамозниот „15 септември“ Во СДСМ никако да ја научат лекцијата и да престанат да […]

Вести

Протестот пред изборите во 2011. на Црвенковски е далеку помасовен од денешниот на Заев!

Многу помасовен и многу поенергичен собир организираше поранешниот лидер на СДСМ Бранко Црвенковски пред изборите во 2011-та година, кога за разлика од денешниот на неговиот наследник Зоран Заев двојно повеќе […]

Вести

Црвенковски не дојде на Kонгресот заради Заев, туку да ја спаси партијата од распад

Пред да се одржи Kонгресот на Социјалдемократскиот сојуз, лидерот на партијата Зоран Заев лично го замолил за поддршка поранeшниот прв човек на партијата – Бранко Црвенковски да биде присутен во салата […]

Вести

Фото: Вчера не тресеше Бранко – тој си седеше пред зграда

Екс претседателот Бранко Црвенковски во тренерки пред зграда, исплашен од земјотресот.Екс претседателот Бранко Црвенковски во тренерки пред зграда, исплашен од земјотресот. Порано, во СДСМ велеа, „Епа тресе Бранко“… денеска Бранко […]