Ознака: бремена

Сцена

Наташа Беквалац ќе добие син: Пејачката ќе има ризична бременост, таткото на бебето нејзината најголема љубов

Лошиот период дефинитивно е зад пејачката Наташа Беквалац, а она што наскоро ќе го доживее е пресврт на сите полиња, ова за српски ВИП, визионерот на иднината Владо Кечина. Тој […]

Сцена

Наум Петрески ќе стане дедо, ќерка му Анастасија е бремена

Ќерката на македонскиот пејач, Наум Петрески, Анастасија Петреска на почетокот на годината му кажа „да“ на својот избраник Владимир Поповски, пејач на групата „Биоритам“. По свршувачката, естрадниот пар не направи свадба. […]

Сцена

Меган Маркл е бремена

Кралската палата ги потврди шпекулациите дека војвотката од Сасекс Меган Маркл е бремена. Во официјалното соопштение од Кенсингтон палатата се наведува дека бебето се очекува да се роди на пролет […]

Сцена

Александра Пријовиќ бремена: Лепа Брена пресреќна, свекорот дознал од медиумите

Српката пејачка Александра Пријовиќ, односно Живојиновиќ, е во вториот месец од бременоста, пишуваат српските медиуми. На 21 јуни таа се омажи со Филип Живојиновиќ, а пред три недели ја дознале […]

Занимливости

Забременила додека била бремена: Близнаците и се од различни родители

Сред бременоста докторот на ултразвук приметил дека освен ембрионот со кој сурогат мајката е оплодена, во матката се наоѓа уште еден, нејзиниот биолошки син, што се случува една во милион […]

Живот

Неверојатно: Оваа мајка забременила додека била бремена

Сред бременоста докторот на ултразвук приметил дека освен ембрионот со кој сурогат мајката е оплодена, во матката се наоѓа уште еден, нејзиниот биолошки син, што се случува една во милион […]

Сцена

Ријана бремена од милијардер?

Американските медиуми наголемо пишуваат за бременоста на Ријана.Имено, гласините почнаа да кружат откако пријателите на пејачката забележале дека таа премногу се здебелила и дека со неа нешто чудно се случува. […]

Сцена

Оваа холивудска актерка е бремена и доживеа голема непријатност!

Познатата актерка е бремена и доживеала голема непријатност, која морала да ја сподели на друштвените мрежи.Оливија Вајлд го чека второто дете, а на Твитер споделила непријатност, која ја доживеала во […]

Сцена

Анастасија БРЕМЕНА? Ќерката на Цеца признала дека се бакнувала со друг дечко!

Ќерката на познатата фолк дива Цеца, Анастасија, и понатаму сите ги држи во недоумица која кариера ќе ја одбере. Многумина веруваат дека ќе тргне по стапките на мајка си, а […]

Сцена

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ што Сека сака да направи од својот труднички стомак!

Сека Алексиќ, неколку дена пред породувањето ќе остави оттисок од стомакот кај позната вајарка, која ќе и направи позлатена фигура.Сека ќе направи златна скулптура од својот труднички стомак, кај позната […]

Сцена

Ужива во последните денови од бременоста: „Подготвена сум, можеш да излезеш!“

Манекенката Бар Рафаели, пред неколку недели објавила дека е бремена, а овие денови ушува во последните денови од бременоста.31-годишната Бар, ужива во последните денови од бременоста. Убавата Изртаелка на својот […]

Занимливости

Забременила од туѓ дечко, одлучила да признае, но тоа што се случило не го ОЧЕКУВАЛА!

Љубовницата малку повеќе се забавувала со туѓ дечко и забременила. Ја гризела совеста и решила да признае. Единствено што не знаела е кому ја испратила пораката…Ролин Стирдом од Јужна Африка, […]