Ознака: бремени жени

Вести

Бремените жени да се вакцинираат против Ковид 19?

Издадено е ажурирано упатство од Заедничкиот комитет за вакцинација и имунизација (JCVI), во кое се наведува дека и вакцините Фајзер и Оксфорд против коронавирус МОЖЕ да се даваат на бремени […]

Вести

Бремените жени продолжуваат да ги користат мерките донесени од Владата

Владата ја информира јавноста дека на вчерашната 4-та седница врз основа на заклучоците на Главниот координативен кризен штаб донесе соодветни одлуки меѓу кои, за враќање на работа и на редовно […]

Љубов и секс

Момци имаме одлични вести за вас: Гледањето во женски гради ќе ви помогне подолго да живеете

Само 10-минутно гледање во женски гради за мажите има ист ефект како и 30-минутни аеробик вежби, тврди д-р Карен Ветербај. Едно необично истражување што било спроведено на 200 испитаника во […]

Љубов и секс

Ситуации во кои жените изневеруваат без размислување

Лош однос со партнерот е причина за изневерувањето кое во овој случај служи како карта за излез од лошиот брак. Жените најчесто имаат четири причини за изневерување по кое не […]