Ознака: Брендон Роџерс

Меѓународен фудбал

Реина: Најдоброто од мене допрва доаѓа

Голманот на Ливерпул потенцира дека неговите добри партии доаѓаат, со оглед на тоа дека е тежок период на почетокот од сезоната. Во последно време се пренесуваа разни шпекулации околу заминување […]

Меѓународен фудбал

Хонда за 12 милиони фунти во Ливерпул

Англискиот премиерлигаш Ливерпул е спремен да одвои 12 милиони фунти за фудбалерот на ЦСКА од Москва, јапонецот Кеисуки Хонда. Еден од најдобрите јапонски фудбалери, Кеисуки Хонда, би можел наскоро да […]