Ознака: бренд

Мода

Интернет корисниците се шегуваат со модниот бренд на интернет, фотографиите се урнебесни

Светот на модата некогаш знае да биде суров, а интернетот не простува толку лесно. Екипата на социјалните мрежи одлично се забавува фотографирајќи се во фустани од брендот „Таргет“, а фотографиите […]

Занимливости

Повеќе од 120.000 девојки чекаат да ја купат оваа чанта!

Има нешто посебно во овој модел чанта на популарниот бренд „Linjer“, бидејќи секогаш кога ќе пуштат нови количини во продажба, листата на чекање вртоглаво се зголемува. Во моментов, за нивната […]

Мода

Овие чизми само што се појавија, а богатите девојки се луди по нив!

Дали ова се највпечатливите чизми кои некогаш сте ги виделе?!Таман кога помисливме дека модните куќи веќе не можат да не изненадат, тие не убедија во спротивното. Судејќи по Инстаграм профилите […]

Мода

Погледнете зошто девојките лудуваат по овој бренд на чевли

За сите љубителки на чевлите Louboutin, еве една одлична вест – пристигна новата есенска колекција за 2017. година.Доколку сте страсни љубителки на овој бренд, секако нема да бидете разочарани! Колекцијата […]

Вести

Охридската цреша стана македонски бренд

Охридската цреша е првиот македонски производ со заштитена географска ознака, односно стана национален бренд според новиот закон. Субвенциите за брендирањето и на други производи изнесуваат до 300.000 денари, а постапката […]

Издвојуваме

Студентите ги избраа „Алкалоид“ и „Good Nature“ за свои омилени брендови

„Алкалоид“ и „Good Nature“ го добија престижното признание STUBRAND 2016, во рамки на втората по ред пригодна церемонија во Македонија, на која се прогласуваат најпопуларните брендови преку еминентната меѓународна агенција […]

Сцена

Ким Кардашијан ѝ го купила ова на својата ќерка, а чини 2000 евра!

Најпопуларната старлета на планетата Ким Кардашијан за својата 3- годишна ќерка Норт вели  дека „веќе има истенчен моден вкус“, а папараците ја сликале како  носи дизајнерска чантичка од  дури 2000 […]