Ознака: Брентон Тарант

Вести

Бабата на масовниот убиец од Нов Зеланд открила детали за неговиот живот: Еве како од мирно момче станал манијак и терорист

Бабата на расистот Брентон Тарант, кој на Нов Зеланд извршил масакр над 50 муслимански верници, изјавила дека не може да верува дека такво монструозно злосторство извршил нејзиниот внук. 81-годишната Мери […]