Ознака: брзина

Занимливости

Tинејџер го возел своето „Ауди“ со 246 км/час, еве со какви последици се соочува

19-годишно момче од Онтарио, Канада, било запрено од канадските полициски служби и уапсено поради тоа што возело автомобил Ауди со брзина од 246 км/час. Бидејќи драстичното пречекорување на брзината не […]

Технологија

Најбрзиот мотоцикл во светот во 2020 година ќе биде електричен

Производителот на мотоцикли „Кертис“ конечно ќе го реализира својот концепт на електричен мотоцикл, кој ќе влезе во масовно производство. Компанијата најави два нови модели, кои претставуваат комерцијални верзии на нејзиниот […]

Љубов и секс

Седум причини зошто сексот треба да биде бавен

Постојат многу причини да имате бавен секс, кој може да е толку страстен или дури поинтензивен од брзиот секс. Понекогаш, поставувајќи го сексуалниот живот на прво место може да направи […]