Ознака: брз ручек

Кулинарство

Ручек за 15 минути: Тестенини со мирис на лимон и босилек!

Не ви треба многу време, намирници или прибор за кујна за да подготвите вкусни тестенини. Комбинирајте лук, путер, лимон и босилек со тестенини по желба и направете убав ручек за само […]

Кулинарство

Спас за кога ви треба брз ручек: Полнети компири печени во калапи за мафини

Од компирот може да се направат многу различни оброци – од традиционални до интересни специјалитети. На многумина им е омилен полнетиот компир, за кој исто така постојат повеќе варијации, а […]

Кулинарство

ОБРОК САЛАТА: Одличен предлог за брз ручек

Одличен предлог за брз ручек или вечера ако брзате или сакате нешто друго да пробате. Интегрални тестенини, пилешко, сусам, павлака, сирење и тенки кришки печена сланина.Состојки за 3 лица: 300 […]