Ознака: Брижит Макрон

Сцена

Еден детаљ на раката на Брижит Макрон привлече големо внимание – Претседателот и првата дама на Франција носат две бурми еве и зошто

Брижит Макрон (68) присуствувала на отворањето на филмскиот фестивал во Франција, а за овој настан избрала комбинација во свој стил – фармерки со бело сако и бела кошула. Меѓутоа, присутните […]

Мода

Младолико, лежерно, урбано: Брижит Макрон во модна комбинација во каква ретко би ја замислиле

Француската прва дама направила моден „исклучок“ во Париз, па привлекла големо внимание, а луѓето велат дека изгледа навистина помладо. На 21 јуни се прославувал Светскиот ден на музиката, а идејата […]

Сцена

Класичен црн фустан – или ова? Брижит Макрон повторно беспрекорно стилизирана за чиста 10-ка

Проверената модна формула на Брижит Макрон и овојпат била ефектна. Францускиот претседател Емануел Макрон во Париз бил домаќин на еден од самитите, каде што неговата сопруга и тој ги дочекале […]

Свет

Позната причината зошто Брижит Макрон ја нема во јавност

Првата дама на Франција, Бриџит Макрон, како што пренесуваат француските медиуми, неодамна во најголема тајност посетила приватна клиника во Париз каде имала естетски зафати. Таа е постара од споругот Емануел 25 […]

Сцена

Оваа дама ги засени и Меланија Трамп и Брижит Макрон

Во друштво на сопругата на претседателот на Франција, аргентинската прва дама Хулијана пристигна во Франција на службена посета. Домаќин на состанокот била Брижит Макрон.Контроверзната прва дама на Франција заблеска во […]