Ознака: БРИТАНИЈА

Вести

Британските богаташи загубиле 53 милијарди фунти поради КОРОНА кризата

Британските богаташи загубиле 53 милијарди фунти поради КОРОНА кризата Најбогатите Британци загубиле над  52 милијарди фунти во последните два месеца  поради пандемијата на коронавирусот, пишува „Индипендент“ како резултат од ново […]

Вести

Британија: летово нема одење на одмор во странство! Скоро сите држави предвидуваат слични протоколи…

Британија: летово нема одење на одмор во странство! Скоро сите држави предвидуваат слични протоколи… Британците според најавите на официјалните лица ова лето нема да можат да патуваат на годишен одмор […]

Вести

Кондуктерка почина откако заразен со КОРОНА ја плукна во лице и ја зарази

Кондуктерка почина откако заразен со КОРОНА ја плукна во лице и ја зарази Кондуктерка за железнички билети почина од коронавирус, откако таа била исплукана од страна на патник на работниот […]

Вести

Бројот на починати од коронавирус во Велика Британија денеска драматично се искачи за 3.811 на 26.097

Бројот на починати од коронавирус во Велика Британија денеска драматично се искачи за 3.811 на 26.097, бидејќи министрите за прв пат се пријавуваат смртни случаи надвор од болниците во дневно […]

Вести

Медицински сестри од Англија со кеси за ѓубре на себе бидејќи немаат друга опрема. Две недели подоцна сите се заразени!

Медицински сестри од Англија со кеси за ѓубре на себе бидејќи немаат друга опрема. Две недели подоцна сите се заразени! Три британски медицински сестри се позитивни на коронавирус откако биле […]

Вести

Животот на Асанж е во опасност, во затворот во кој го држат почина затвореник од КОРОНАВИРУС

Животот на Асанж е во опасност, во затворот во кој го држат почина затвореник од КОРОНАВИРУС Условите во затворот во Белмарш, каде се наоѓа Џулијан Асанж, се полоши отколку Лондон […]

Вести

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен е на интензивна нега

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен на интензивна нега Дејли Маил пренесува дека состојбата на британскиот премиер се влошила. Истовремено се засилија повиците за тој да ја предаде власта […]

Вести

ИТНО: Борис Џонсон е во болница, ставен e на апарати за вентилација

ИТНО: Борис Џонсон е во болница, ставен e на апарати за вентилација Медиумите во Британија јавија за оваа итна вест вечерва. Откако десет дена не му се подобри состојбата, тој […]

Занимливости

И тоа има, овие луѓе ги нарекоа КОРОНАВИРУС КРИМИНАЛЦИ

И тоа има, овие луѓе ги нарекоа КОРОНАВИРУС КРИМИНАЛЦИ Британски Мирор има опсежна статија за овие луѓе. Истите ги нарекува КОРОНАВИРУС КРИМИНАЛЦИ. И тоа затоа што се затворени поради плукање, […]

Вести

Расне стравот за здравјето на Кралицата, еден од вработените е заразен со КОРОНА

Расне стравот за здравјето на Кралицата, еден од вработените е заразен со КОРОНА Наводно, еден од слугите на кралицата е потврдено дека има коронавирус, што предизвика нов стравов во кралското […]

Вести

Нацрн ден досега во Британија, 260 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ

Нацрн ден досега во Бротанија, 260 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ Со новите 260 починати бројката сега изнесува 1019. Додека бројката на утврдени заразени е над 17000. Според статистиката досега се […]

Вести

Борис Џонсон на мета на критики за непримена на мерки за заштита од КОРОНА ВИРУСОТ

Борис Џонсон на мета на критики за непримена на мерки за заштита од КОРОНА ВИРУСОТ Британскиот премиер Борис Џонсон се најде на мета на критики на интернет, порталите и социјалните […]