Ознака: Британска полиција

Вести

Британија: Уапсени уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро.Вкупниот број на уапсените за нападот, во кој беа повредени 30 […]

Занимливости

Британските полицајци “уапсиле” гневен лебед поради застој во сообраќајот

Полицајците во Кембриџшајр спасиле лебед кои се наоѓал на автопатот, а потоа на нивниот Твитер профил објавиле фотографии со хумористичен опис дека лебедот е задржан во притвор поради предизвикување на […]

Вести

Британската полиција уапсила и втор осомничен за нападот во лондонското метро

Во рамки на истрагата за петочниот бомбашки напад во лондонското метро, кога беа повредени најмалку 30 лица, британската полиција уапсила и втор осомничен, наведуваат британските медиуми, повикувајќи се на полицијата.Во […]

Вести

Британската полиција денеска уапсила уште едно лице во врска со нападат во Манчестер

Британската полиција денеска соопшти дека уапсила уште едно лице во врска со нападот на концерот на пејачката Аријана Гранде во Манчестер на 22 мај, при што загинаа 22 лица.Со најновото […]