Ознака: бришење

Македонија

Котлар: Ова што се прави во однос на македонската историја претставува најлоша форма на фашизам!

Професорката Наташа Котлар порачува дека ова што се прави со македонската историја е најлоша форма на фашизам. “Преспанисти, Илиристи…! Ова што се прави во однос на македонската историја (читај и […]

Коментари

Се бришат анкети на кои води убедливо д-р Филип Петровски, пред Силјановска

Деновиве на мошне чуден начин беше изберена, по воља на Мицковски, некогашната министерка на Бранко Црвенковски, Гордана Сиљановска Давкова, на настан од затворен тип во Струга. По ова уследија лавина […]

Коментари

Мицковски му ветил на Ковачев дека ДПМНЕ нема да се буни за заклучоците на комисијата за Историја

Мицковски му ветил на Ковачев дека ДПМНЕ нема да се буни за заклучоците на комисијата за Историја… Ех што ти е желба да си премиер, не ти пречи ни Северна, […]

Вести

Бришење на македонската историја

Никола Димитров се согласил македонско – грчка комисија да го одстрани иредентизмот во македонските  учебници и мапитеГрчкиот министер за надворешни работи Никос Коsијас гордо од Атина ја известува јавноста дека […]