Ознака: брокула

Здравје

Секоја жена МОРА да јаде брокула, таа е моќно оружје против ракот на дојките

Брокулата е одлична храна која може да им помогне на оние жени кои боледуваат од рак на дојката. Истражувањата велат дека состојките кои нашиот организам ги лачи откако ќе консумираме […]

Магазин

Брокулата, моќен зеленчук кој ги победува бактериите отпорни на лекови

Брокулата е зеленчук карактеристичен со својот специфичен вкус. Се јадат и плодот и листовите, а содржи бројни витамини како А, Б1, Б2, Е и Ц. Исто така брокулата има и […]