Ознака: брокули

Живот

Комбинирајте ја брокулата со овие продукти и ќе бидете здрави

Брокулата е позната како храна против ракот поради состојката сулфорафан. Сепак, што повеќе го готвите, толку помалку оваа состојка се наоѓа во брокулата. За тие состојки да бидат обновени, научниците […]

Кулинарство

За вистинските домаќинки! Кремасто пилешко со брокули!

Што за ручек денес?Состојки: 500г пилешки гради Шолја ориз Сол, бибер Главица кромид Пилешка супа Шолја изрендан чедар Две шолји исецкани брокули Малку изренданно сирење Масло Подготовка: Пилешкото месо исечете […]