Ознака: брука

Коментари

Илија Димовски со хвалоспев за Таљат Џафери! Продолжува слободниот пад…

Кого се ДПМНЕ со години ни кандидирало и наметнувало како првенец. До каде ќе падне партијата? Не е воопшто јасно што го мотивира Димовски вака да се однесува, да го […]

Избор на уредникот

Македонец од Австралија: Доста се удиравте во гради дека сте патриоти, ние од тука повеќе си ја сакаме Македонија

Доста се удиравте во гради дека сте Македонци. Покажавте дека сте нација без чест и достоинство, дека оние кои ја напуштивме Македонија повеќе си го сакаме нашето родно место, отколку […]

Издвојуваме Коментари

Кога Наталија Ивчева плука по сите да ни биде јасно зошто е така. Сега има нов газда (фото)

Порталот на Ивчева е целосно пропагандно поставен да ги плука со невистини, лаги и клевети сите што не мислат како нејзиниот газда. Тоа кога ќе ја погледнете сликата ќе ви […]

Видео

„Пред 15 минути, бев сведок на нечовечност, нехуманост, незнам како да го наречам“ – Избркана бабичката пред „Солета“

ФБ статус што дефинитивно треба да биде прочитан : Пред 15 минути, бев сведок на нечовечност , нехуманост, незнам како да го наречам – Животно не е бидејќи тие имаат […]

Коментари

Нели е срамота бе Димитров? Или за тебе важат други правила?

Додека државата тоне во криза секој ден се подлабоко некој од тоа профитира. Додека наши деца умираат за десетина илјади долари, некој повеќе кратно од таа сума добива за школување […]

Фото

Мислиш ако ставиш знаци нема да поминат? Ова е Македонија бе брат!

Мислиш ако ставиш знаци нема да поминат? Ова е Македонија и тука ретко се почитуваат работи легендата вели дека постои Македонец кој почитувал знаци. Да можно ако е во друга […]

Вести

Ременски ја брука државата и пред меѓународните организации

Регионалниот синдикален совет “Солидарност” кој ги обединува репрезентативните синдикати од земјите на поранешна Југославија (Сојуз на самостојни синдикати на Босна и Херцеговина, Унија на слободни синдикати на Црна Гора, Сојуз […]